sowie

Sprawy biznesowe, firma, praca - przydatne informacje

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Kryzys motorem rozwoju?
2012-05-16 08:38


O problemach małych i średnich przedsiębiorstw na Dolnym Śląsku rozmawiano podczas konferencji „Rozwój Sektora MŚP – szanse, wyzwania i zagrożenia”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Sudecki Związek Pracodawców oraz firmę doradczo szkoleniową Human Partner. To właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa najbardziej odczuły skutki kryzysu. Paradoksalnie to .właśnie okres spowolnienia gospodarczego, może być dla nich szansą na podniesienie kwalifikacji kadrowych, opracowanie nowych strategii rozwojowych oraz poszukanie metod finansowania z innych źródeł niż komercyjne. - Wskazanie takim firmom możliwości korzystania z odpowiednich instrumentów finansowych, daje im szansę na utrzymanie się na rynku. – tłumaczy Marcin Kowalski, prezes „Human Partner” - Pozwoli to na utworzenie nowych miejsc pracy, czy zakup linii technologicznych. Takie rozwiązania nie tylko procentują przetrwaniem w trudnych czasach, ale nawet rozwojem firmy, pomimo kryzysu – dopowiada współorganizator konferencji. Dużą wagę przywiązuje się również do współpracy firm z sektora małego i średniego biznesu. Czasy kryzysu, mogą budzić niezdrową konkurencję, a nawet wrogość. Rozwój i przetrwanie specjaliści upatrują jednak w kooperacji pracodawców. Podczas konferencji dyskutowano również o roli lidera w sektorze MŚP, a także o wsparciu firm przez władze wojewódzkie w kontekście perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020.


Nie zapomniano również o problemach prawnych oraz ustawach, które utrudniają przedsiębiorcom rozwój. - Polacy zapomnieli, że bogactwo narodu bierze się z pracy. - uważa Jeremi Mordasewicz, ekspert zarządu Polskiej Konfederacji Pracodawców „Lewiatan” – Poziom inwestycji w naszym kraju, jest zbyt niski, aby zapewnić miejsca pracy wszystkim. Ten problem bierze się między innymi z faktu, że rocznie do systemu emerytalno – rentowego, dopłacamy 90 miliardów złotych. To jest trzy razy więcej, niż wydajemy w Polsce, na rozwój infrastruktury drogowej, czy modernizację kolei. – tłumaczy ekspert. W ramach projektu finansowanego ze środków unijnych powstał również serwis internetowy sudeckibiznes. pl, który skierowany jest do dolnośląskich przedsiębiorców. - Są tam umieszczone informacje giełdowe, czy kursy walut – dopowiada Artur Mazurkiewicz, prezes Heapmail Internet Solutions – Bardzo ciekawą częścią serwisu, jest również doradztwo dla przedsiębiorców. Zawarte są tam „pigułki wiedzy”, począwszy od finansów, poprzez zarządzanie zasobami ludzkimi, aż po sprawy podatkowe – kończy przedsiębiorca. Red
źródło: 30minut

 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: