sowie

Sprawy biznesowe, firma, praca - przydatne informacje

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Pracodawcy dla edukacji – edukacja dla biznesu
2013-10-16 12:28

 

Stworzenie rady biznesu przy uczelni, organizacja staży, praktyk i zajęć warsztatowych dla studentów oraz konsultacje w sprawie nowych kierunków i specjalizacji, to główne założenia porozumienia pomiędzy Wyższą Szkołą Techniczno – Ekonomiczną w Świdnicy, a Sudeckim Związkiem racodawców. Jest to pierwsza inicjatywa w aglomeracji wałbrzyskiej, która ma na celu wykorzystanie potencjały naszej organizacji i zacieśnienie współpracy uczelni wyższej z przedsiębiorcami – podkreśla Marcin Kowalski, wiceprezes Sudeckiego Związku Pracodawców. - Przede wszystkim utworzyliśmy radę naukowo – biznesową przy naszej placówce - mówi Krzysztof Grzegorczyk, kanclerz Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Świdnicy.


  – Skorzystaliśmy również z doświadczeń związku, przy pisaniu wniosków o dotacje unijne. W ten sposób chcemy utworzyć nowe specjalizacje i kierunki oraz studia podyplomowe – wyjaśnia. Przedstawiciele biznesu pomóc mają również w podniesieniu atrakcyjności absolwentów uczelni, jako potencjalnych pracowników firm z rejonu aglomeracji wałbrzyskiej. - Zazwyczaj absolwenci szkół posiadają wiedzę merytoryczną, ale mają niedobory w umiejętnościach miękkich, jak praca w zespole, odpowiedzialność na poszczególnych szczeblach, czy organizacji własnego czasu - wymienia Artur Mazurkiewicz, prezes Sudeckiego Związku racodawców. Studenci świdnickiej uczelni nabywać mają doświadczenia podczas staży i praktyk organizowanych w firmach, zrzeszonych w Sudeckim Związku Pracodawców. Organizacja ma również zamiar prowadzić zajęcia warsztatowe dla żaków, które zaowocują nabyciem dodatkowe ompetencje przyszłych pracowników. - Nauczą się w ten sposób zespołowej pracy, solidności, terminowości oraz poważnego podejścia do wykonywanych zadań – mówi Tadeusz Jeleniewski, rektor Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Świdnicy. – To bardzo ważne, gdyż wyniki takich zachowań odbierają od nich ich pracodawcy – podkreśla. Przedsiębiorcy zrzeszeni w SZP sygnalizują, że dla nich najważniejsza jest konieczność uzyskania wiedzy interdyscyplinarnej, zdobywanie podczas studiów wszechstronnego doświadczenia oraz znajomość języków obcych i narzędzi pracy.
Źródło: 30minut.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: