Już ponad sześć milionów skrzyń biegów i silników łącznie opuściło linie montażowe wałbrzyskiej fabryki Toyoty od momentu uruchomienia produkcji. Skrzynia biegów o numerze 4 000 000 została zmontowana 16 stycznia przez pracowników drugiej zmiany. Ilość wyprodukowanych silników przekroczyła łączną liczbę dwóch milionów egzemplarzy we wrześniu ubiegłego roku. - Z tej okazji podziękowania należą się naszym klientom za to, że zaufali nam i naszym wyrobom, partnerom biznesowym za długotrwałą, owocną współpracę oraz naszym pracownikom za to, że w codziennych wysiłkach skutecznie realizują podstawową zasadę naszej firmy: satysfakcja klienta jest najważniejsza. Takie wydarzenie jest również dobrą okazją do złożenia zobowiązania, że w dalszym ciągu będziemy dokładać starań, aby poziom zadowolenia naszych klientów oraz pracowników był ciągle podnoszony” – stwierdził Leszek Augustyniak, doradca wiceprezesa ds. produkcyjnych wałbrzyskiej Toyoty. Fabryka w Wałbrzychu od 2002 roku produkuje skrzynie biegów, a od 2005 roku silniki dla europejskich montowni Toyoty.
Obecnie z linii montażowych zakładu zjeżdżają manualne skrzynie sześciobiegowe do Toyoty Auris, Corolla, Verso, Avensis, manualne skrzynie pięciobiegowe oraz 1.0-litrowe silniki do Toyoty Yaris i Aygo (do ostatniego modelu również skrzynie z wersji półautomatycznej MMT). Możliwości produkcyjne fabryki Toyoty wynoszą ponad milion podzespołów rocznie (w tym trzysta sześćdziesiąt tysięcy silników i siedemset dwadzieścia tysięcy skrzyń biegów), co sprawia, że wałbrzyski zakład pod względem możliwości produkcyjnych jest obecnie największym centrum produkcji podzespołów Toyoty poza Japonią. Do tej pory koncern zainwestował w Wałbrzychu ponad dwa miliardy złotych. W kwietniu fabryka obchodzić będzie dziesiątą rocznicę uruchomienia produkcji.
źródło: 30minut
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.