Nie kryli zaskoczenia i zadowolenia. Już sama nominacja była wystarczającym powodem do dumy. Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich przyznało swoje doroczne nagrody – Statuetki Przedsiębiorczości. Wśród liderów zarządzania nagroda główna przypadła prezydentowi Świdnicy. W tej kategorii, obok Wojciecha Murdzka, nominowali byli: Artur Janicki, który od lat prowadzi własna firmę Arte-Jazz oraz Krystynę Bobrowicz-Walkowską, zarządzającą świdnickim Urzędem Skarbowym. W grupie „Doskonali w wolnych zawodach” nominowani zostali: Piotr Kurnicki – finansista, Radosław Nowicki – rzeczoznawca majątkowy oraz Tadeusz Roczniak – adwokat. W tajnym głosowaniu i bardzo wyrównanej rywalizacji najwyższą ocenę zyskał Radosław Nowicki. On też otrzymał Statuetkę Przedsiębiorczości. Z grona trzech nominowanych w kategorii „Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej” najlepszy zdaniem członków Kapituły okazał się Janusz Kielar. Prowadząc razem ze wspólnikami firmę JKB wypracował sobie bardzo dobrą renomę i opinię wśród klientów. Statuetkę Przedsiębiorczości odebrał z rąk Jana Lityńskiego. Gratulowali mu między innymi dwaj inni nominowani – Stefan Hulecki, prowadzący od 34 lat sklep Retro oraz Daniel Paterak, który w tym roku okazał się najmłodszym nominowanym we wszystkich kategoriach. - Nie przygotowałem żadnej mowy, bo jestem kompletnie zaskoczony. Dziękuję serdecznie Kapitule – mówił wzruszony Janusz Kielar. W kolejnej „Najlepszy w produkcji” laureatem został Tadeusz Badura, właściciel Zakładu Urządzeń Przemysłowych w Świdnicy.
Statuetkę odebrał z rąk gościa honorowego Gali SPiKŚ – Jana Lityńskiego. Zwycięzca nie ukrywał radości i satysfakcji z tego, że mimo trudnych czasów udaje mu się z powodzeniem funkcjonować w trudnej i konkurencyjnej branży. Tadeusz Badura odebrał gorące gratulacje od pozostałych dwóch nominowanych w tej kategorii – Jarosława Mazurka i Krzysztofa Płomińskiego. Nie zabrakło też serdecznych słów od prezesa SPiKŚ Jacka Domejki, szefa Kapituły Statuetki Przedsiębiorczości Jerzego Lepaka oraz Edwarda Szywały, Prezesa Honorowego SPiKŚ. Trzy różne działalności, trzy różne profesje – konkurencja w kategorii „Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej” była niezwykle wyrównana. Cała trójka nominowanych to doświadczeni fachowcy w swojej branży – Anna Szywała, prowadząca firmę szkoleniowo-doradczą, Andrzej Hołdowański, doświadczony lekarz weterynarii oraz Maciej Karpiński, współwłaściciel firm Farma Miejska i Ostatnia Posługa. Zwycięzcą została Anna Sywała, która odbierając Statuetkę Przedsiębiorczości mówiła o wielkiej satysfakcji i zaskoczeniu, porównywalnym do tego, jakie czuła odbierając w 2011 roku nagrodę Osobowość Roku. Po raz drugi w ponad 22-letniej historii Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich kobieta został wyróżniona tytułem Członka Honorowego SPiKŚ. Krystyna Bobrowicz-Walkowska, naczelnik Urzędu Skarbowego w Świdnicy, jest dziewiętnastą osobą, wyróżnioną w ten sposób przez SpiKŚ. Krystyna Bobrowicz- -Walkowska ukończyła Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu. Przez kilka lat pracowała jako pracownik naukowy AE, by niemal trzydzieści lat temu przyjechać do Świdnicy i podjąć pracę w Urzędzie Skarbowym. 24 lata pełniła funkcję Zastępcy
Naczelnika Urzędu Skarbowego w Świdnicy. Od stycznia 2008 roku pełni funkcję Naczelnika. Pod jej kierownictwem instytucja dwukrotnie zdobyła tytuł „Urząd Przyjazny Przedsiębiorcy”. Odbierając nominację z rąk Jana Lityńskiego (pierwszego członka honorowego SPiKŚ) oraz znaczek klubowy z rąk Jacka Domejki, prezesa SPiKŚ, żartowała, że wśród wręczanych symboli zabrakło krawatu, który jest jednym z charakterystycznych symboli organizacji. (Red)
źródło: 30minut
Oddział ZUS w Wałbrzychu przy współpracy z Krajową Administracją Skarbową - Urzędem Skarbowym w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne szkolenie:
- Krajowa Administracja Skarbowa - Urząd Skarbowy w Wałbrzychu
Temat: e-Urząd Skatbowy - szybki i bezpieczny kontakt z urzędem skarbowym
ZUS Oddział w Wałbrzychu
Temat: Wakacje składkowe - zwolnienie z opłacania składek ZUS
Szkolenie odbędzie się w czwartek 20 lutego 2025r. o godzinie 10:00.
ZUS ogłosił Konkurs na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2026 r. Nabór wniosków w kolejnej edycji Konkursu odbędzie się od 10 lutego do 10 marca 2025 r.
czytaj więcejDolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w partnerstwie z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych oraz Dolnośląskimi Pracodawcami, ma zaszczyt zaprosić na konferencję otwierającą projekt „Wsparcie beneficjentów Programu FEDS 2021-2027 EFS+”.
ZUS Oddział w Wałbrzychu ogłosił terminy szkoleń dla swoich klientów w I półroczu 2025 roku. Wśród zaproponowanych tematów są m.in. wakacje składkowe czy wypadki przy pracy.
czytaj więcejWałbrzych to drugie co do wielkości miasto na Dolnym Śląsku. 100 tysięcy mieszkańców obsługiwanych jest codziennie przez nowoczesna komunikację miejską. Nowe przystanki autobusowe wyposażone są w citylighty – podświetlane tablice reklamowe.
czytaj więcej