Nie kryli zaskoczenia i zadowolenia. Już sama nominacja była wystarczającym powodem do dumy. Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich przyznało swoje doroczne nagrody – Statuetki Przedsiębiorczości. Wśród liderów zarządzania nagroda główna przypadła prezydentowi Świdnicy. W tej kategorii, obok Wojciecha Murdzka, nominowali byli: Artur Janicki, który od lat prowadzi własna firmę Arte-Jazz oraz Krystynę Bobrowicz-Walkowską, zarządzającą świdnickim Urzędem Skarbowym. W grupie „Doskonali w wolnych zawodach” nominowani zostali: Piotr Kurnicki – finansista, Radosław Nowicki – rzeczoznawca majątkowy oraz Tadeusz Roczniak – adwokat. W tajnym głosowaniu i bardzo wyrównanej rywalizacji najwyższą ocenę zyskał Radosław Nowicki. On też otrzymał Statuetkę Przedsiębiorczości. Z grona trzech nominowanych w kategorii „Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej” najlepszy zdaniem członków Kapituły okazał się Janusz Kielar. Prowadząc razem ze wspólnikami firmę JKB wypracował sobie bardzo dobrą renomę i opinię wśród klientów. Statuetkę Przedsiębiorczości odebrał z rąk Jana Lityńskiego. Gratulowali mu między innymi dwaj inni nominowani – Stefan Hulecki, prowadzący od 34 lat sklep Retro oraz Daniel Paterak, który w tym roku okazał się najmłodszym nominowanym we wszystkich kategoriach. - Nie przygotowałem żadnej mowy, bo jestem kompletnie zaskoczony. Dziękuję serdecznie Kapitule – mówił wzruszony Janusz Kielar. W kolejnej „Najlepszy w produkcji” laureatem został Tadeusz Badura, właściciel Zakładu Urządzeń Przemysłowych w Świdnicy.
Statuetkę odebrał z rąk gościa honorowego Gali SPiKŚ – Jana Lityńskiego. Zwycięzca nie ukrywał radości i satysfakcji z tego, że mimo trudnych czasów udaje mu się z powodzeniem funkcjonować w trudnej i konkurencyjnej branży. Tadeusz Badura odebrał gorące gratulacje od pozostałych dwóch nominowanych w tej kategorii – Jarosława Mazurka i Krzysztofa Płomińskiego. Nie zabrakło też serdecznych słów od prezesa SPiKŚ Jacka Domejki, szefa Kapituły Statuetki Przedsiębiorczości Jerzego Lepaka oraz Edwarda Szywały, Prezesa Honorowego SPiKŚ. Trzy różne działalności, trzy różne profesje – konkurencja w kategorii „Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej” była niezwykle wyrównana. Cała trójka nominowanych to doświadczeni fachowcy w swojej branży – Anna Szywała, prowadząca firmę szkoleniowo-doradczą, Andrzej Hołdowański, doświadczony lekarz weterynarii oraz Maciej Karpiński, współwłaściciel firm Farma Miejska i Ostatnia Posługa. Zwycięzcą została Anna Sywała, która odbierając Statuetkę Przedsiębiorczości mówiła o wielkiej satysfakcji i zaskoczeniu, porównywalnym do tego, jakie czuła odbierając w 2011 roku nagrodę Osobowość Roku. Po raz drugi w ponad 22-letniej historii Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich kobieta został wyróżniona tytułem Członka Honorowego SPiKŚ. Krystyna Bobrowicz-Walkowska, naczelnik Urzędu Skarbowego w Świdnicy, jest dziewiętnastą osobą, wyróżnioną w ten sposób przez SpiKŚ. Krystyna Bobrowicz- -Walkowska ukończyła Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu. Przez kilka lat pracowała jako pracownik naukowy AE, by niemal trzydzieści lat temu przyjechać do Świdnicy i podjąć pracę w Urzędzie Skarbowym. 24 lata pełniła funkcję Zastępcy
Naczelnika Urzędu Skarbowego w Świdnicy. Od stycznia 2008 roku pełni funkcję Naczelnika. Pod jej kierownictwem instytucja dwukrotnie zdobyła tytuł „Urząd Przyjazny Przedsiębiorcy”. Odbierając nominację z rąk Jana Lityńskiego (pierwszego członka honorowego SPiKŚ) oraz znaczek klubowy z rąk Jacka Domejki, prezesa SPiKŚ, żartowała, że wśród wręczanych symboli zabrakło krawatu, który jest jednym z charakterystycznych symboli organizacji. (Red)
źródło: 30minut
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.