To od Klienta i jego pomysłu zależy, co znajdzie się w srebrze. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że efekt końcowy jest oryginalną pamiątką na całe życie. Rozmowa z właścicielką pierwszego punktu oferującego biżuterię wykonywaną techniką ArtClay – srebro w Wałbrzychu Haliną Zielińską.
- Odciski stóp niemowlaka, czy też dłoni – linii papilarnych w srebrze? To nowość na rynku lokalnym....
- Tak. Jest to bardzo ciekawa i nowa propozycją na lokalnym rynku, którą oferuje nasza firma. Jeden z najpiękniejszych gestów – dotyk dłoni może być zmaterializowany dzięki rewolucyjnym odkryciom. Pięknie oprawione srebrne odciski dziecięcych stópek i rączek mogą być najwspanialszą pamiątką lub niebanalnym, wyjątkowym prezentem. Uwiecznione odciski linii papilarnych z własnoręcznie wykonanym napisem, wyjątkowy brelok własnego pomysłu, muszelka znaleziona na plaży zamknięta w srebrnej formie, malutka łyżeczka z datą urodzenia i imieniem dziecka, rysunek wykonany przez dziecko na srebrnej zawieszce w prezencie dla mamy, odcisk łapy ukochanego zwierzaka, wyjątkowy zielony listek lub stara koronka zamieniona w srebrną zawieszkę są to nieliczne pomysły jakie dzięki nowej technologii Art Clay możemy uwiecznić w srebrze. Możliwości są nieograniczone. Sam proces to niewielki wkład czasu, pomysłu i zaangażowania.
- Czym jest Art Clay-srebro?
- To przemysłowo odzyskane czyste srebro, do którego po oczyszczeniu i sproszkowaniu dodawany jest środek wiążący (papier) oraz woda. W rezultacie uzyskujemy plastelino-podobny materiał, który gotowy jest do użycia. Poprzez swoją formę produkt daje nieograniczone możliwości tworzenia. Wytworzoną biżuterię poddajemy „wypaleniu”. W trakcie wypalania woda wyparowuje, a papier wypala się pozostawiając czyste srebro (99.9%) w gotowym wyrobie.
- Rozumiem, że można przyjść do Państwa punktu z gotowym pomysłem i własnoręcznie stworzyć pierścionek, zawieszkę itd.?
- Oczywiście. Są to szkolenia, które będą prowadzone zarówno indywidualnie jak i w grupach do 3 osób. Będą mogły przychodzić również rodziny z dziećmi. Chętni będą mogli nauczyć się jak samodzielnie wykonać biżuterię sztuczną oraz nauczyć się techniki Art Clay. Oba kursy prowadzone będą w naszej pracowni. Dostosujemy się do klienta jeżeli chodzi o termin szkolenia. Dziękuję za rozmowę Katarzyna Buchar
źródło: 30minut
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.