Włoska delegacja przyjechała na Dolny Śląsk by promować praktyki związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Goście odwiedzili między innymi Wrocław, Świdnicę oraz kompleks Krzyżowa, gdzie mieści się fundacja zacieśniająca europejskie więzi. Włosi spotkali się z dolno- śląskimi przedsiębiorcami, członkami organizacji pozarządowych oraz przedstawicielami samorządów i urzędu marszałkowskiego. Przedstawiciele Istituto Formazione Operatori Aziendali przyjechali do Polski na zaproszenie twórców działania „Współpraca Międzysektorowa – Projekt na rzecz Odpowiedzialnego Biznesu”. Eksperci opowiadali o funkcjonowaniu włoskiego runku pracy opartego na ścisłych kontaktach pomiędzy placówkami publicznymi , przedsiębiorcami oraz organizacjami pozarządowymi. Promowali także raczkująca w Polsce idee społecznej odpowiedzialności biznesu opartej na zasadach CSR – owych. - Nie jest łatwo zrozumieć, dlaczego CSR jest rzeczywiście opłacalny – przyznaje Luca Boetti z Istituto Formazione Operatori Aziendali.
- To zajęło trochę czasu również u nas, ale przedsiębiorstwa zrozumiały w końcu, że przyniesie im to wymierne korzyści. W ten sposób łatwo pozyskać lojalność klientów, wydawać się bardziej rzetelnym kontrahentem. Ludzie są bardziej zadowoleni kupując produkt, gdyż ufają takiej firmie, wiedzą że postępuje ona uczciwie ze swoimi pracownikami i wychodzi na przeciw potrzebom klientów – twierdzi ekspert. Przedstawiciele włoskiej organizacji, istniejącej od przeszło 30 lat spotkali się we Wrocławiu z małymi i średnimi przedsiębiorcami. Odwiedzili również Świdnicę, gdzie dyskutowano o możliwej współpracy w sferze społecznie odpowiedzialnego biznesu, gospodarki i edukacji. - Oznacza to dla nas poznanie bardzo ważnych działań i inicjatyw związanych między innymi z tworzeniem żłobków i przedszkoli. Jak się dowiedzieliśmy region Reggio Emilia, z które pochodzą nasi włoscy goście, przoduje nie tylko w Europie, ale również na całym świecie w tej sferze edukacji – podkreśla Waldemar Skórski, wiceprezydent Świdnicy. Przedstawiciele włoskiego instytutu odwiedzili również fundację „Krzyżowa - dla porozumienia europejskiego”. Eksperci zwiedzili ośrodek oraz wzięli udział w warsztatach poświęconych wdrażaniu metod CSR-owych. Dzięki utworzonej niedawno Federacji Przedsiębiorstw Społecznie Odpowiedzialnych oraz wymianie doświadczeń z włoskimi partnerami, taka idea ma zakorzenić się na stałe na dolnośląskim rynku. - Potrzeba jedynie trochę współ- pracy i wiary, że jest to możliwe. Należy pamiętać również, że pomimo barier, niesie to ze sobą wiele korzyści. – mówi Walter Sancassiani, włoski koordynator CSR. - Wystarczy jedynie wizja scenariusza, gdyż nie dysponujemy wielkimi środkami. Mamy za to ogromy kapitał ludzki i społeczny, który może zostać zainwestowany. Takie spotkania służą właśnie wymianie pomysłów i wiedzy, a na tej podstawie można budować nowe możliwości w biznesie. – podkreśla ekspert z Włoch. Delegacja miała również okazję spotkać się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Włoscy partnerzy projektu opowiadali między innymi w jaki sposób realizuje się w Reggio Emilia projekty skierowane do społeczności lokalnej.
Sgt. Pepper
źródło: 30 minut
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.