Artur Mazurkiewicz został wybrany nowym przewodniczącym Sudeckiego Związku Pracodawców. Zastąpił na tym stanowisku Janusza Seńczuka, który sprawował kadencję, nieprzerwanie od 12 lat. Organizacja, która buduje relacje pomiędzy środowiskami biznesowymi oraz wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw wkroczyła w trzecią dekadę swojej działalności. Uroczystość 20-lecia, miała miejsce w monumentalnych salach Zamku Książ. Podczas okrągłego jubileuszu wybrany został nowy zarząd Sudeckiego Związku Pracodawców. Przewodnictwo w organizacji przejął Artur Mazurkiewicz, który upatruje już nowych wyzwań, jakie stoją przed związkiem.
- Przypuszczam, że będziemy bardziej widoczni na zewnątrz. Chcemy się angażować w sprawy samorządowe i korzystać z doświadczeń Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, do której należy. Będziemy opiniowali uchwały rządowe i przenosili je na pole samorządowe - wymienia Artur Mazurkiewicz, nowy przewodniczący Sudeckiego Związku Pracodawców. Podczas 20 –letniej działalności, organizacja była blisko takich wydarzeń jak wejście Polski do Unii Europejskiej, czy jej prezydencja w unijnych strukturach. Opiniowała również zmiany w kodeksie pracy, a także wspierała rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. - Organizowaliśmy konferencje, spotkania i szkolenia. Dawaliśmy możliwość spotkania z ludźmi, którzy przybliżali pracodawcom kwestie dla nich najważniejsze, szczególnie w okresie restrukturyzacji naszego przemysłu - tłumaczy Janusz Seńczuk, były przewodniczący związku. Rolą Sudeckiego Związku Pracodawców przez dwie dekady stała się również integracja środowisk biznesowych, propagowanie lokalnego patriotyzmu oraz etyki wśród przedsiębiorców. Podmiot nawiązał również współpracę z czeskimi sąsiadami, analogicznymi organizacjami w Europie oraz instytucjami z regionu. - Zawsze możemy liczyć na współpracę ze związkiem. Tadeusz Choczaj jest członkiem, a kiedyś był przewodniczącym Powiatowej Rady Zatrudnienia, wiec mamy okazję wymieniać się różnymi spostrzeżeniami dotyczącymi rynku pracy, biznesu i przedsiębiorczości -podkreśla Marzena Radochońska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy W Wałbrzychu. Podczas jubileuszu 20–lecia opowiadano o historii Sudeckiego Związku Pracodawców. Wyróżniono także osoby, które angażowały się w działania organizacji, jak Henryka Bochniarz, szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, czy założyciele Sudeckiego Związku Pracodawców - Sławomir Hunek, Anna Dynowska oraz Tadeusz Choczaj. Sgt. Pepper
źródło: 30 minut- Przypuszczam, że będziemy bardziej widoczni na zewnątrz. Chcemy się angażować w sprawy samorządowe i korzystać z doświadczeń Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, do której należy. Będziemy opiniowali uchwały rządowe i przenosili je na pole samorządowe - wymienia Artur Mazurkiewicz, nowy przewodniczący Sudeckiego Związku Pracodawców. Podczas 20 –letniej działalności, organizacja była blisko takich wydarzeń jak wejście Polski do Unii Europejskiej, czy jej prezydencja w unijnych strukturach. Opiniowała również zmiany w kodeksie pracy, a także wspierała rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. - Organizowaliśmy konferencje, spotkania i szkolenia. Dawaliśmy możliwość spotkania z ludźmi, którzy przybliżali pracodawcom kwestie dla nich najważniejsze, szczególnie w okresie restrukturyzacji naszego przemysłu - tłumaczy Janusz Seńczuk, były przewodniczący związku. Rolą Sudeckiego Związku Pracodawców przez dwie dekady stała się również integracja środowisk biznesowych, propagowanie lokalnego patriotyzmu oraz etyki wśród przedsiębiorców. Podmiot nawiązał również współpracę z czeskimi sąsiadami, analogicznymi organizacjami w Europie oraz instytucjami z regionu. - Zawsze możemy liczyć na współpracę ze związkiem. Tadeusz Choczaj jest członkiem, a kiedyś był przewodniczącym Powiatowej Rady Zatrudnienia, wiec mamy okazję wymieniać się różnymi spostrzeżeniami dotyczącymi rynku pracy, biznesu i przedsiębiorczości -podkreśla Marzena Radochońska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy W Wałbrzychu. Podczas jubileuszu 20–lecia opowiadano o historii Sudeckiego Związku Pracodawców. Wyróżniono także osoby, które angażowały się w działania organizacji, jak Henryka Bochniarz, szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, czy założyciele Sudeckiego Związku Pracodawców - Sławomir Hunek, Anna Dynowska oraz Tadeusz Choczaj. Sgt. Pepper
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.