Po raz drugi fabryka Toyoty została liderem ogólnopolskiego Rankingu Odpowiedzialnych Firm branży przemysłowej i chemicznej publikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.
Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne całościowe zestawienie największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) czyli współpracy z różnymi grupami otoczenia wewnętrznego i zewnętrznego firmy takimi jak: społeczność lokalna, partnerzy biznesowi, pracownicy. Patronem merytorycznym przedsięwzięcia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, za weryfikację zaś odpowiada firma doradczo-audytorska PricewaterhouseCoopers. Ranking jest publikowany corocznie od 2007 przez Dziennik Gazetę Prawną. Umożliwia on porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami oraz stanowi cenne narzędzie ułatwiające uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu w firmach. W 2013 roku w badaniu i audycie, na bazie których stworzono ranking, wzięło udział łącznie ponad 150 spółek działających na polskim rynku.
Wyniki VII Rankingu Odpowiedzialnych Firm ogłoszono podczas gali, która odbyła się pod koniec kwietnia w sali Skybox na stadionie Legii Warszawa. Fabryka Toyoty zajęła pierwsze miejsce w branży przemysłowej i chemicznej oraz dziesiąte miejsce w zestawieniu ogólnym.- Cieszy nas także 10. pozycja w klasyfikacji wszystkich firm w Polsce. I trudno tutaj o wyższą pozycję, gdyż naszymi klientami są inne fabryki Toyoty. Nie mamy więc możliwości kontaktu i współpracy z bezpośrednim klientem np. na zasadach marketingu społecznego - mówi Grzegorz Górski kierownik administracji i spraw korporacyjnych wałbrzyskiej Toyoty - Ale za to nadrabiamy to na innych obszarach np. współpracy z lokalną społecznością, co potwierdzają bardzo wysokie wyniki w obszarach zaangażowania społecznego i innowacyjności społecznej - dodaje Górski.
Wyniki VII Rankingu Odpowiedzialnych Firm ogłoszono podczas gali, która odbyła się pod koniec kwietnia w sali Skybox na stadionie Legii Warszawa.
1. KGHM Polska Miedź
2. Toyota Motor Manufacturing Polska
3. Volkswagen Poznań
4. Mercedes-Benz Polska
5. Polskie Linie Lotnicze LOT
6. TVN
7. Polska Grupa Energetyczna
8. Samsung Electronics Polska
9. PGNiG10. Grupa Żywiec
źródło: 30minut
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.