Do 2026 roku będą funkcjonować Specjalne Strefy Ekonomiczne, w tym także WSSE „Invest-Park”. Prezydent Świdnicy jest przekonany, że decyzja Rady Ministrów o przedłużeniu działalności stref przyciągnie do regionu kolejnych inwestorów. W najbliższym czasie za kwotę niemal 5 milionów złotych przedsiębiorstwo Best Systemy Grzewcze wybuduje swój nowy zakład, w którym pracę znajdzie co najmniej 5 osób.
Ponad trzydziestu samorządowców podpisało deklarację skierowaną do prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, w której prosili o pomoc i wsparcie działań zmierzających do przedłużenia funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych po 2020 roku.Termin ich działalności został już raz przedłużony i obecnie Rada Ministrów także podjęła podobną decyzję. – Priorytetowe dla nas wszystkich są działania i determinacja, aby maksymalnie dużo inwestycji udało się zrealizować, bo to jest realne tworzenie rynku pracy. Decyzja o wydłużeniu działalności stref ekonomicznych do 2026 roku jest bardzo dobra, bo warto zdawać sobie sprawę z faktu, że jeśli Polska nie będzie miejscem atrakcyjnym do inwestowania, to wykorzystają to inne kraje – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. W tym roku, na terenie WSSE „Invest – Park” wydano już 14 zezwoleń na prowadzenie działalności. Wkrótce świdnickie przedsiębiorstwo Best Systemy Grzewcze wybuduje swój nowy zakład w świdnickiej podstrefie. Koszt inwestycji to niemal 5 milionów złotych, zaś pracę ma znaleźć minimum 5 osób. – W tym tygodniu negocjujemy realizację inwestycji z generalnym wykonawcą. Rozpoczęcie budowy planujemy na wczesną wiosnę 2014 r. i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zakończymy ją z końcem roku – mówi prezes Mariusz Koba. W nowym zakładzie świdnicka firma zamierza stworzyć nowoczesne centrum badawczo- -rozwojowe i produkcyjne. – Bardzo liczymy na naśladowców takich firm, jak świdnicki Best, ale także 13 innych przedsiębiorstw, które w tym roku uzyskały pozwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ich sukcesy to sygnał dla firm, że warto tu inwestować. Mamy nadal do zaoferowania atrakcyjne grunty, w podstrefie świdnickiej ponad 40 hektarów. Poza pomocą publiczną -ulgami podatkowymi- firmy prowadzące działalność w specjalnej strefie mogą liczyć na wszelką pomoc organizacyjną zarówno samorządów jak i zarządzającej strefą spółki Invest-Park.- podsumowuje Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „Invest-Park”.
Źródło: 30minut.pl
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.