Stworzenie rady biznesu przy uczelni, organizacja staży, praktyk i zajęć warsztatowych dla studentów oraz konsultacje w sprawie nowych kierunków i specjalizacji, to główne założenia porozumienia pomiędzy Wyższą Szkołą Techniczno – Ekonomiczną w Świdnicy, a Sudeckim Związkiem racodawców. Jest to pierwsza inicjatywa w aglomeracji wałbrzyskiej, która ma na celu wykorzystanie potencjały naszej organizacji i zacieśnienie współpracy uczelni wyższej z przedsiębiorcami – podkreśla Marcin Kowalski, wiceprezes Sudeckiego Związku Pracodawców. - Przede wszystkim utworzyliśmy radę naukowo – biznesową przy naszej placówce - mówi Krzysztof Grzegorczyk, kanclerz Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Świdnicy.
– Skorzystaliśmy również z doświadczeń związku, przy pisaniu wniosków o dotacje unijne. W ten sposób chcemy utworzyć nowe specjalizacje i kierunki oraz studia podyplomowe – wyjaśnia. Przedstawiciele biznesu pomóc mają również w podniesieniu atrakcyjności absolwentów uczelni, jako potencjalnych pracowników firm z rejonu aglomeracji wałbrzyskiej. - Zazwyczaj absolwenci szkół posiadają wiedzę merytoryczną, ale mają niedobory w umiejętnościach miękkich, jak praca w zespole, odpowiedzialność na poszczególnych szczeblach, czy organizacji własnego czasu - wymienia Artur Mazurkiewicz, prezes Sudeckiego Związku racodawców. Studenci świdnickiej uczelni nabywać mają doświadczenia podczas staży i praktyk organizowanych w firmach, zrzeszonych w Sudeckim Związku Pracodawców. Organizacja ma również zamiar prowadzić zajęcia warsztatowe dla żaków, które zaowocują nabyciem dodatkowe ompetencje przyszłych pracowników. - Nauczą się w ten sposób zespołowej pracy, solidności, terminowości oraz poważnego podejścia do wykonywanych zadań – mówi Tadeusz Jeleniewski, rektor Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Świdnicy. – To bardzo ważne, gdyż wyniki takich zachowań odbierają od nich ich pracodawcy – podkreśla. Przedsiębiorcy zrzeszeni w SZP sygnalizują, że dla nich najważniejsza jest konieczność uzyskania wiedzy interdyscyplinarnej, zdobywanie podczas studiów wszechstronnego doświadczenia oraz znajomość języków obcych i narzędzi pracy.
Źródło: 30minut.pl
Oddział ZUS w Wałbrzychu przy współpracy z Krajową Administracją Skarbową - Urzędem Skarbowym w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne szkolenie:
- Krajowa Administracja Skarbowa - Urząd Skarbowy w Wałbrzychu
Temat: e-Urząd Skatbowy - szybki i bezpieczny kontakt z urzędem skarbowym
ZUS Oddział w Wałbrzychu
Temat: Wakacje składkowe - zwolnienie z opłacania składek ZUS
Szkolenie odbędzie się w czwartek 20 lutego 2025r. o godzinie 10:00.
ZUS ogłosił Konkurs na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2026 r. Nabór wniosków w kolejnej edycji Konkursu odbędzie się od 10 lutego do 10 marca 2025 r.
czytaj więcejDolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w partnerstwie z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych oraz Dolnośląskimi Pracodawcami, ma zaszczyt zaprosić na konferencję otwierającą projekt „Wsparcie beneficjentów Programu FEDS 2021-2027 EFS+”.
ZUS Oddział w Wałbrzychu ogłosił terminy szkoleń dla swoich klientów w I półroczu 2025 roku. Wśród zaproponowanych tematów są m.in. wakacje składkowe czy wypadki przy pracy.
czytaj więcejWałbrzych to drugie co do wielkości miasto na Dolnym Śląsku. 100 tysięcy mieszkańców obsługiwanych jest codziennie przez nowoczesna komunikację miejską. Nowe przystanki autobusowe wyposażone są w citylighty – podświetlane tablice reklamowe.
czytaj więcej