Stworzenie rady biznesu przy uczelni, organizacja staży, praktyk i zajęć warsztatowych dla studentów oraz konsultacje w sprawie nowych kierunków i specjalizacji, to główne założenia porozumienia pomiędzy Wyższą Szkołą Techniczno – Ekonomiczną w Świdnicy, a Sudeckim Związkiem racodawców. Jest to pierwsza inicjatywa w aglomeracji wałbrzyskiej, która ma na celu wykorzystanie potencjały naszej organizacji i zacieśnienie współpracy uczelni wyższej z przedsiębiorcami – podkreśla Marcin Kowalski, wiceprezes Sudeckiego Związku Pracodawców. - Przede wszystkim utworzyliśmy radę naukowo – biznesową przy naszej placówce - mówi Krzysztof Grzegorczyk, kanclerz Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Świdnicy.
– Skorzystaliśmy również z doświadczeń związku, przy pisaniu wniosków o dotacje unijne. W ten sposób chcemy utworzyć nowe specjalizacje i kierunki oraz studia podyplomowe – wyjaśnia. Przedstawiciele biznesu pomóc mają również w podniesieniu atrakcyjności absolwentów uczelni, jako potencjalnych pracowników firm z rejonu aglomeracji wałbrzyskiej. - Zazwyczaj absolwenci szkół posiadają wiedzę merytoryczną, ale mają niedobory w umiejętnościach miękkich, jak praca w zespole, odpowiedzialność na poszczególnych szczeblach, czy organizacji własnego czasu - wymienia Artur Mazurkiewicz, prezes Sudeckiego Związku racodawców. Studenci świdnickiej uczelni nabywać mają doświadczenia podczas staży i praktyk organizowanych w firmach, zrzeszonych w Sudeckim Związku Pracodawców. Organizacja ma również zamiar prowadzić zajęcia warsztatowe dla żaków, które zaowocują nabyciem dodatkowe ompetencje przyszłych pracowników. - Nauczą się w ten sposób zespołowej pracy, solidności, terminowości oraz poważnego podejścia do wykonywanych zadań – mówi Tadeusz Jeleniewski, rektor Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej w Świdnicy. – To bardzo ważne, gdyż wyniki takich zachowań odbierają od nich ich pracodawcy – podkreśla. Przedsiębiorcy zrzeszeni w SZP sygnalizują, że dla nich najważniejsza jest konieczność uzyskania wiedzy interdyscyplinarnej, zdobywanie podczas studiów wszechstronnego doświadczenia oraz znajomość języków obcych i narzędzi pracy.
Źródło: 30minut.pl
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.