Bezrobocie w powiecie wałbrzyskim, po raz pierwszy od lat spadło w maju do poziomu poniżej 30 proc.
W powiecie wałbrzyskim problem bezrobocia jest bardziej odczuwalny, niż w mieście Wałbrzych, które przezywa obecnie boom inwestycyjny. Jeszcze w styczniu zarejestrowanych było aż 4531 osób, co dawało 32,9 procentowe bezrobocie. W lutym ten wskaźnik wynosił 32,8 procent, w marcu 32,3 procent, w kwietniu 31,1 procent. Wreszcie w maju bezrobocie w powiecie wałbrzyskim spadło do poniżej 30 procent i wyniosło 29,7. W czerwcu PUP zarejestrował 3815 bezrobotnych, a to oznacza kolejny spadek wskaźnika bezrobocia do poziomu 29 procent. Najwięcej zarejestrowanych bezrobotnych ma gmina Boguszów- Gorce. Tu w styczniu takich osób było 1585, a w czerwcu aż o ponad 200 mniej - 1360. W Głuszycy w styczniu mieliśmy 694 bezrobotnych, a w czerwcu ta liczba spadła do 544. Gmina Mieroszów na początku bieżącego roku miała 514 zarejestrowanych bezrobotnych, a na koniec czerwca nieco mniej, bo 460. Walim to 479 bezrobotnych w styczniu i dla porównania 397 w czerwcu Czarny Bór to 387 w styczniu i 330 w czerwcu, Szczawno Zdrój to 331 osób bez pracy w styczniu i 263 osoby w czerwcu. Najmniej osób pozostających bez zatrudnienia mają gminy Jedlina Zdrój (styczeń - 278, czerwiec - 253) oraz Stare Bogaczowice (styczeń - 263, czerwiec – 208).
Dlatego Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu oraz Powiatowy Urząd Pracy w wspólnie z gminami oraz Fundacją Edukacji Europejskiej będą realizowały projekt, który zlikwiduje luki informacyjne, dotyczące zależności na rynku pracy w powiecie wałbrzyskim i mieście Wałbrzych, a także opracowanie zestawu rekomendacji związanych z kształtowaniem polityk publicznych w zakresie wałbrzyskiego rynku pracy. Na podstawie przeprowadzonych badań i analiz zostanie opracowany raport zawierający wyniki w postaci zestawień tabelarycznych, wykresów oraz grafik i ich interpretacji. Raport ten zostanie przedstawiony ekspertom rynku pracy na panelu ekspertów, którego efektem będą wstępne rekomendacje do tworzenia i realizacji polityk publicznych w zakresie rynku pracy w mieście Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim.
Źródło: 30minut.pl
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.