Miasto Świdnica zostało wyróżnione w rankingu „Polskich Miast Przyszłości” przeprowadzonym przez opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times, fDi Magazine, które specjalizuje się w problematyce zagranicznych inwestycji bezpośrednich.
W rankingu polskich miast przyszłości oceniono 50 polskich miast, w których najczęściej lokowane są inwestycje zagraniczne. Zostały one pogrupowane ze względu na wielkość, co pozwoliło wyselekcjonować: 11 dużych miast (powyżej 250 tys. mieszkańców), 16 średniej wielkości miast (100-250 tys. mieszkańców) i 23 małe miasta (poniżej 100 tys. mieszkańców). Polish Cities of the Future jest jednym z rocznych rankingów publikowanych w dwumiesięczniku fDi Magazine biorącym pod uwagę kilkadziesiąt czynników w pięciu głównych kategoriach w wybranych 50 najlepszych lokacjach dla inwestycji zagranicznych: potencjału ekonomicznego, przyjazności dla biznesu, kapitału ludzkiego i poziomu życia, efektywności kosztowej oraz dostępności.
W ogólnej klasyfikacji na pierwszym miejscu znalazła się Warszawa, drugi był Kraków, a trzeci Poznań. Świdnica została wyróżniona w dwóch kategoriach rankingu, zdobywając pierwsze miejsce wśród małych miast w kategorii kapitał ludzki i poziom życia, wyprzedzając Mielec, Starachowice, Piotrków Trybunalski i Nową Sól. Natomiast w kategorii najbardziej przyjaznego miasta dla biznesu Świdnica uplasowała się na drugim miejscu, deklasując Błonie, Kutno i Oławę.
- Uzyskana wysoka pozycja Świdnicy w tak prestiżowym rankingu to ogromne wyróżnienie dla miasta i wszystkich świdniczan. Pokazuje, że Świdnica jest nie tylko miastem przyjaznym dla inwestorów, ale też miastem, gdzie dobrze się żyje i które potrafi rozsądnie gospodarować swoimi zasobami oraz rozwijać przedsiębiorczość - powiedziała Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, która nagrodę fDi Magazine (Grupa Financial Times) odebrała podczas gali „Europejskie miasta i regiony przyszłości 2015/2016”, która odbyła się w Warszawie. Świdnicą zaczynają coraz częściej interesować się inwestorzy zagraniczni, co przekłada się na rosnący potencjał miasta. - Położenie geograficzne oraz młode, dobrze wykształcone kadry, a do tego niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej tworzą dogodny klimat do inwestowania przez zagraniczne firmy w Świdnicy - podkreśliła Beata Moskal-Słaniewska. Ranking fDi „Europejskie miasta i regiony przyszłości 2015/2016” ocenia potencjał ekonomiczny, atrakcyjność dla biznesu, kapitał ludzki, koszty prowadzenia działalności gospodarczej oraz jakość życia.
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.