Toyota otwiera w Polsce Centrum Usług Wspólnych do prowadzenia części prac księgowych dla wszystkich europejskich oddziałów koncernu i spółek zależnych.
Toyota Motor Europe (TME), europejska centrala Toyoty, która koordynuje wszystkie działania koncernu na Starym Kontynencie, ogłosiła informację o uruchomieniu Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Centrum rozpocznie działalność w czerwcu 2015 roku. - Będzie odpowiedzialne za część prac księgowych dla całej struktury Toyota Motor Europe: jej oddziałów, spółek zależnych, ośrodków produkcyjnych, spółek marketingowo-sprzedażowych oraz centrów logistycznych w poszczególnych krajach – podkreśla Zbigniew Oczkowski, general manager Toyota Motor Industries Poland. Celem przedsięwzięcia jest skonsolidowanie rozliczeń z dostawcami, które obecnie są prowadzone osobno w 18 podmiotach usytuowanych w 14 państwach.
W Centrum Usług Wspólnych początkowo znajdzie pracę 38 pracowników. Ośrodek powstanie we Wrocławiu, blisko fabryk Toyoty w Wałbrzychu i w Jelczu-Laskowicach. Polska i Wrocław zostały wybrane ze względu na znaczące starania władz lokalnych i centralnych, które doprowadziły do poprawy infrastruktury oraz zapewnienia wyspecjalizowanych kadr na potrzeby usług księgowych.
Otwarcie Centrum Usług Wspólnych stanowi kolejny krok na drodze do zapewnienia zrównoważonej i rentownej struktury biznesowej przedsięwzięciom Toyoty w Europie. Od początku globalnego kryzysu w 2008 roku Toyota Motor Europe i jej spółki zależne optymalizują swoje działania i osiągają coroczny, systematyczny wzrost sprzedaży. Dzięki temu firma była w stanie przywrócić rosnącą rentowność swoich operacji w regionie. Aby zabezpieczyć się przed przyszłymi wahaniami rynku i zapewnić stabilny rozwój swoich europejskich inwestycji, koncern - poprzez różnorodne działania we wszystkich sferach funkcjonowania firmy - podejmuje stałe wysiłki na rzecz doskonalenia swojego modelu biznesowego i struktury zysków. Centrum Usług Wspólnych będzie kolejnym przedsięwzięciem Toyoty w Polsce. Należą do nich także:
Toyota Motor Poland — ośrodek marketingu i sprzedaży założony w 1991 roku, Toyota Motor Manufacturing Poland — fabryka przekładni i silników założona w 1999 roku, Toyota Motor Industries Poland — fabryka silników Diesla założona w 2002 roku, Toyota Motor Handling – dystrybutor wózków widłowych, Toyota Logistic Centre, Toyota Bank i Toyota Leasing
Dotychczas Toyota zainwestowała w zakłady produkcyjne w Polsce ponad 3 mld zł, zatrudniając obecnie ponad 2 300 pracowników. Polska sieć dilerska Toyoty i Lexusa liczy 72 stacje.
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.