sowie

Sprawy biznesowe, firma, praca - przydatne informacje

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
III etap budowy obwodnicy
2016-04-29 10:08

Blisko 3 miliony złotych kosztować będzie III etap inwestycji związanej z budową obwodnicy Czarnego Boru. Całość projektu zamknie się w kwocie około 10 milionów złotych.


- Jest to bardzo ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców miejscowości Czarny Bór, ale i dla całej gminy. Jej realizacja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, ponieważ cały ruch ciężarowy zostanie wyprowadzony na nową obwodnicę poza centrum Czarnego Boru, a realizacja nowego szlaku komunikacyjnego przyczyni się do uruchomienia nowych terenów inwestycyjnych o obszarze około 17 hektarów – mówił Adama Górecki, wójt Czarnego Boru. Całość budowy zamknie się w kwocie około 10 milionów złotych. Gmina wyda na ten cel 23% kosztów całej inwestycji. Pierwszy etap budowy obwodnicy rozpoczął się w 2014r i obejmował remont mostu oraz przebudowę drogi nr 3366D o długości 864m. II etap wykonany został w 2015r. a jego całkowity koszt wyniósł około 4 milionów złotych. W ramach realizacji zadania powstał ponad 1 km nowej drogi oraz przebudowany został fragment drogi powiatowej. Projekt współfinansowany jest przez Kopalnię Melafiru, która ma wkład rzeczowy, Starostwo Powiatowe, środki własne gminy oraz dofinansowanie ministerialne.Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: