Kolejna hala przemysłowa wałbrzyskiej strefy już wkrótce zostanie udostępniona inwestorom pod wynajem. Obiekt o powierzchni 5600 m kw. powstaje w Dzierżoniowie. Zarząd strefy liczy, że dzięki hali uda się przyciągnąć do miasta kolejnych przedsiębiorców, którzy stworzą nowe miejsca pracy.
Obiekt budowany jest przy ulicy Strefowej. Część przemysłowa hali zajmie 5000 m kw. Powierzchnię będzie można podzielić na 4 osobne moduły odpowiadające potrzebom inwestorów. Hala zostanie wyposażona w oświetlenie ledowe oraz suwnicę o nośności 10 ton. Przy obiekcie powstanie budynek biurowy o powierzchni 600 m kw., rampy przeładunkowe oraz parking dla 50 samochodów osobowych. - To atrakcyjna oferta zarówno dla dużych, jak i małych i średnich przedsiębiorców, którzy nie muszą budować fabryki od podstaw, a jedynie wyposażyć gotowy obiekt w swoje linie technologiczne – tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes wałbrzyskiej strefy. – Takie rozwiązanie zmniejsza koszty inwestycji oraz znacznie skraca czas potrzebny na uruchomienie produkcji. Hala położona jest na terenach objętych strefą ekonomiczną, co oznacza, że przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnień w podatku dochodowym – tłumaczy szefowa WSSE „INVEST- -PARK”. Ulgi podatkowe w województwie dolnośląskim wynoszą od 25% do 45% kosztów inwestycji, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa (im mniejsza firma, tym większa ulga). Na terenach objętych wałbrzyską strefą w Dzierżoniowie zainwestowało już 17 firm. - Są w śród nich zarówno duże koncerny, jak małe i średnie firmy z kapitałem zagranicznym i polskim. Przedsiębiorcy ci stworzyli blisko 2300 miejsc pracy i zainwestowali około 750 mln złotych. Mamy nadzieję, że hala przyciągnie do Dzierżoniowa kolejne firmy, które zatrudnią nowych pracowników – mówi Tomasz Jakacki, wiceprezes wałbrzyskiej strefy. W 2014 roku WSSE wybudowała cztery hale przemysłowe: w Bolesławcu, Wałbrzychu, Kłodzku i Nowej Rudzie. Wszystkie zostały zagospodarowane przez inwestorów. Obecnie budowane są trzy: we Wrześni, Twardogórze oraz Dzierżoniowie. Zakończenie ostatniej z wymienionych inwestycji planowane jest na II kwartał tego roku. W Dzierżoniowie dostępnych jest około 35 ha terenów inwestycyjnych objętych wałbrzyską strefą.
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.