Od września ruszą dwie klasy patronackie firm działających na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest- -Park”. Będą to klasy o profilu: technik mechanik, która powstanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie oraz krawiec (krojczy)/ tapicer w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku.
Patronat nad klasą technik mechanik obejmie firma Lowara Vogel Polska ze Strzelina. W ramach wspólnych działań strony zobowiązały się do działań na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego (organizacja zajęć dla uczniów, wycieczek dydaktycznych, spotkań zawodowych, Dni Technika) oraz nowoczesnych technologii. Lowara Vogel Polska będzie także przekazywała informacje o możliwości podjęcia pracy w firmie przez absolwentów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, praktykach i zajęciach dydaktycznych dla uczniów. List intencyjny został podpisany przez Roberta Kozunia – dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie, Paolo Bortolotto dyrektora – Lowara Vogel Polska, Marka Warcholińskiego – starostę powiatu strzelińskiego w obecności: Doroty Pawnuk – burmistrza Miasta i Gminy Strzelin, Iwony Engel – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelinie oraz Tomasza Jakackiego – wiceprezesa zarządu WSSE „Invest-Park”. Klasie o profilu krawiec/tapicer patronuje firma KPM Meble z Kłodzka. Od września 2016 roku tegoroczni absolwenci gimnazjów rozpoczną praktyczną naukę zawodu w zakładzie, gdzie będą mieli zapewnioną wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów uczących zawodu, posiłki, a najlepsi – również stypendia i nagrody. Obok dyrektora szkoły Rafała Olechy i reprezentującej firmę Edyty Senator, w podpisaniu porozumienia wzięli udział starosta Maciej Awiżeń, wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska- Skrzypczyk oraz przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – wiceprezes Teodor Stępa i Grażyna Cal.
To kolejne klasy, które zostaną utworzone pod patronatem firm strefowych, działających jednocześnie w powołanym przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną Klastrze Edukacyjnym Invest in Edu. W roku szkolnym 2015/2016 ruszyły dwie klasy o kierunku operator obrabiarek skrawających. Patronat nad nimi objęły firmy: Segepo–Refa ze Świebodzic (w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu) oraz GKN Driveline (w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy). Klasy zwiększą dostępność staży i praktyk oraz dadzą możliwość zatrudnienia absolwentów. Dla uczniów przewidziano również płatne staże wakacyjne, zwrot kosztów za podręczniki oraz zakup odzieży ochronnej.
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.