Od 11 do 15 września 2017 r. będzie można skorzystać z bezpłatnych szkoleń i konsultacji w ramach organizowanego przez wałbrzyski oddział ZUS "Tygodnia Przedsiębiorcy".
Podczas bezpłatnych szkoleń omówione będą tematy, które niezmiennie interesują klientów Zakładu (m.in. zasady rozliczania oraz wypłaty świadczeń krótkoterminowych z ubezpieczeń społecznych, obowiązki osób rozpoczynających działalność gospodarczą). Zostaną także przedstawione planowane w przepisach zmiany i udogodnienia dla płatników (e-składka oraz elektroniczne zwolnienia lekarskie).
Dodatkowo poruszone będą tematy delegowania pracowników za granicę oraz zatrudniania cudzoziemców. ZUS do współpracy zaprosił także specjalistów z Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, Powiatowego Urzędu Pracy oraz ze Straży Granicznej.
Tydzień przedsiębiorcy seminaria o następującej tematyce:
11 września 2017r.
Pakiet nowego przedsiębiorcy (rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej)
ABC przedsiębiorcy
CEIDG – zmiany w dokonywaniu rejestracji działalności gospodarczej z uwzględnieniem dokumentów zgłoszeniowych ZUS
12 września 2017r.
E- Składka – nowy wymiar rozliczeń
Zwolnienia lekarskie od 1 stycznia 2018r. (e-ZLA)
13 września 2017r.
Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczanie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne
Dobrowolne formy spłaty zadłużenia
14 września 2017r.
Zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018r. (e-ZLA)
Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego
15 września 2017r.
Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczanie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne
Udział w szkoleniach jest bezpłatny.
Po każdym szkoleniu istnieje możliwość skorzystania z porad specjalistów.
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie imiennych zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do 31 sierpnia 2017r. na adres mailowy Agnieszka.Czerwinska@zus.pl
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Pracodawcy z Dolnego Śląska podczas spotkania w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej we Wrocławiu mieli okazję poznać korzyści wynikające z zatrudniania osób przebywających w zakładach karnych. Praca osadzonych, będąca dla więźniów najlepszą formą readaptacji do życia na wolności, jest coraz częściej doceniana przez pracodawców. Na koniec zeszłego na Dolnym Śląsku roku pracowało 2462 osadzonych.
czytaj więcejPoszerzenie kompetencji, wskazywanie ścieżek rozwoju w biznesie, przekazywanie wiedzy ekonomicznej – to jedne z celów wspólnego projektu uczelni wyższej, samorządów i instytucji około biznesowych, który kierowany jest do młodych ludzi.
czytaj więcejW środę 15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. Z tej okazji przypominamy o najważniejszych uprawnieniach, które przysługują każdemu konsumentowi. Rozmawiamy z Zofią Dembną, prezes Federacji Konsumentów oddziału w Wałbrzychu.
czytaj więcej
System Piano Media ma zostać zamknięty z dniem 31 sierpnia 2016r. Paywall który agregował kilkadziesiąt serwisów jednocześnie przetrwał na rynku cztery lata. Najwyraźniej wydawcy uznali, że lepszym rozwiązaniem będzie ich własny system opłat za prezentowane treści.
czytaj więcejNa terenie Polski sukcesywnie ruszają kolejne edycje Inicjatywy JEREMIE. Bank Gospodarstwa Krajowego wyłonił pośredników finansowych, którzy będą realizowali projekt w województwie wielkopolskim. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w dniu 6 lipca podpisał w Warszawie umowę wartą 20 mln zł!
Pieniądze FRW przetransferuje do prawie 200 mikro, małych i średnich przedsiębiorców chcących rozwijać własną działalność gospodarczą i potrzebujących na ten cel środków finansowych. Inicjatywa JEREMIE jest bardzo atrakcyjnym wsparciem unijnym, dlatego firmy chętnie sięgają po preferencyjne pożyczki.