Blisko 12 milionów złotych wyniósł zysk spółki zarządzającej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invest-Park” za ubiegły rok kalendarzowy. To najlepszy od 5 lat wynik uzyskany przez największą w Polsce strefę.
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” systematycznie poszerza swoją ofertę inwestując m.in. w rozwój infrastruktury i przygotowanie terenów leżących w obszarze jej funkcjonowania. Od początku istnienia doprowadziła do zagospodarowania około 2000 ha terenów w południowo-zachodniej Polsce, na których funkcjonuje obecnie ponad 230 przedsiębiorców. Wynikiem ich działalności są nakłady inwestycyjne przekraczające 27 mld złotych i 53 tysiące miejsc pracy.
Dobre wyniki finansowe wałbrzyskiej strefy znajdują odzwierciedlenie w niesłabnącym zainteresowaniu jej ofertą. W 2017 roku WSSE „Invest-Park ” wydała łącznie 35 zezwoleń na prowadzenie działalności. Tylko w pierwszej połowie tego roku udzieliła ich aż 22, wykonując 70% rocznego planu. Nowe projekty przynieść mają kolejny miliard złotych zainwestowany w budowę nowych i rozwój istniejących zakładów.
Ciągła atrakcyjność specjalnych stref ekonomicznych potwierdzona jest przez inwestycje na obszarze wszystkich 14 spółek zarządzających SSE. Na terenach objętych tym statusem w całym kraju znalazło zatrudnienie ponad 350 tysięcy osób. Dzięki preferencyjnym warunkom przedsiębiorcy skorzystali z ulg podatkowych, których łączna wartość przekracza 22 mld złotych. Przełożyło się to na inwestycje sięgające 106 mld złotych. Projekty te często związane są z rozwojem nowoczesnych technologii i wysokopłatnych miejsc pracy.
- Po ponad dwóch dekadach funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych wkraczamy w nową formułę ich działalności, która dostosowana jest do obecnych realiów gospodarki – podkreśla Maciej Badora, prezes WSSE „Invest-Park ”. – Objęcie całego obszaru inwestycyjnego w kraju możliwością korzystania z preferencji podatkowych wpłynąć ma na podniesienie jakości nowych inwestycji, jak i bardziej zrównoważony rozwój Polski – dodaje.
W celu zapoznania biznesu z założeniami nowej ustawy wałbrzyska strefa uruchomiła cykl spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami. Aby lepiej wykorzystać potencjał obszaru, na którym działa zorganizowała także warsztaty dla jednostek samorządu terytorialnego oraz prowadzi z nimi stałą współpracę.
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.