Innowacje mają się świetnie
Z roku na rok pojawia się coraz więcej możliwości z nimi związanych, takich jak programy dofinansowujące ich wdrażanie i rządowe inicjatywy pomagające także mniejszym przedsiębiorcom w modernizowaniu ich biznesów. Nawet tak ogromne przeszkody jak pandemia koronawirusa, która sparaliżowała wiele biznesów na ponad dwa lata, nie jest w stanie zatrzymać innowacyjnego rozwoju. W niektórych przypadkach, możemy wręcz zauważyć, że pandemia przyczyniła się do przyspieszenia wprowadzania innowacji, tak jak miało to miejsce np. w branży innowacji medycznych czy e-commerce. Widzimy zatem, że innowacje rozprzestrzeniają się w polskim i światowym biznesie w błyskawicznym tempie.
Mimo tego że coraz więcej mówi się w ostatnich latach o innowacjach i możliwościach ich wdrażania w przedsiębiorstwach, należałoby się zastanowić jaki jest stopień przygotowania firm do tak dużych zmian. Duże przedsiębiorstwa z ogromnym zapleczem finansowym oraz kadrowym z pewnością są o wiele lepiej przygotowane do wprowadzania w swoich strukturach przeróżnych innowacji oraz ewentualnego radzenia sobie z kryzysami powstałymi w czasie takiej działalności. Co jednak ze średnimi, małymi oraz mikro firmami, które by nie zostać w tyle w błyskawicznie zmieniającym się świecie biznesu również muszą inwestować w innowacyjne rozwiązania?
Czynniki utrudniające wprowadzanie innowacji
Według artykułu „Jak skuteczniej rozwijać innowacje?” opublikowanego na stronie deloitte.com istnieje kilka powodów, które wpływają na potencjał innowacyjny przedsiębiorstw:
Powyższe czynniki są najczęstszymi przyczynami hamowania innowacji w biznesie i należy wziąć je pod uwagę już na etapie planowania działań innowacyjnych.
Jak skutecznie rozwijać innowacje?
Ogrom możliwości innowacyjnych, projektów, programów, dofinansowań, modeli biznesowych może przerażać i paradoksalnie paraliżować innowacyjność, w przeciwieństwie do jej promowania. Jak więc w całym tym natłoku szans i informacji zadbać o rozwój swojego przedsiębiorstwa?
We wspominanym wyżej artykule ze strony deloitte.com wyróżnione zostały najważniejsze wnioski i rady, które pomogą w przygotowaniu firmy do wprowadzenia innowacji oraz w dalszym skutecznym ich rozwoju. Oto wybrane z nich:
Źródła:
deloitte.com/pl/pl/pages/technology/articles/jak-rozwijac-innowacje-cio.html
innowacje.dp.org.pl
Oddział ZUS w Wałbrzychu przy współpracy z Krajową Administracją Skarbową - Urzędem Skarbowym w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne szkolenie:
- Krajowa Administracja Skarbowa - Urząd Skarbowy w Wałbrzychu
Temat: e-Urząd Skatbowy - szybki i bezpieczny kontakt z urzędem skarbowym
ZUS Oddział w Wałbrzychu
Temat: Wakacje składkowe - zwolnienie z opłacania składek ZUS
Szkolenie odbędzie się w czwartek 20 lutego 2025r. o godzinie 10:00.
ZUS ogłosił Konkurs na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2026 r. Nabór wniosków w kolejnej edycji Konkursu odbędzie się od 10 lutego do 10 marca 2025 r.
czytaj więcejDolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w partnerstwie z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych oraz Dolnośląskimi Pracodawcami, ma zaszczyt zaprosić na konferencję otwierającą projekt „Wsparcie beneficjentów Programu FEDS 2021-2027 EFS+”.
ZUS Oddział w Wałbrzychu ogłosił terminy szkoleń dla swoich klientów w I półroczu 2025 roku. Wśród zaproponowanych tematów są m.in. wakacje składkowe czy wypadki przy pracy.
czytaj więcejWałbrzych to drugie co do wielkości miasto na Dolnym Śląsku. 100 tysięcy mieszkańców obsługiwanych jest codziennie przez nowoczesna komunikację miejską. Nowe przystanki autobusowe wyposażone są w citylighty – podświetlane tablice reklamowe.
czytaj więcej