Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z FlowbergIT zaprasza na darmowe webinarium OSINT - dwa oblicza: atak i obrona cz. II, które odbędzie się online 6 marca 2024r. (środa) w godzinach 10:00 - 11:30.
To ważne, żeby każda organizacja korzystała z rozwiązań mitygujących ryzyko utraty wiarygodności wizerunkowej oraz tej wynikającej z podjętej współpracy z nierzetelnym kontrahentem, którego działania mogą skutkować dla przedsiębiorstwa wzrostem ryzyka reputacyjnego. Jednym ze sposobów skutecznej obrony organizacji przed wskazanymi zagrożeniami jest wdrożenie procedur polegających na analizie cyfrowych śladów jakie kandydaci do zatrudnienia w firmie zostawiają w Internecie. Natomiast skrupulatna analiza due diligence ukierunkowana na weryfikację działań kontrahenta pozwala z wyprzedzeniem zidentyfikować ryzyka i ostatecznie przyczynić się do podjęcia słusznych decyzji biznesowych, korzystnych dla każdej ze stron.
Spotkanie poprowadzą:
Jakub Karmowski
doświadczony analityk OSINT z ponad 15-letnim stażem. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, zarówno w sektorze rządowym, jak i komercyjnym. Doświadczony trener oraz prelegent, propagujący nowe techniki w pozyskiwaniu informacji publicznie dostępnych. W latach 2018-2020 pełnił funkcję szefa Wydziału Analiz Informacji ze Źródeł Otwartych w Ministerstwie Finansów. W tym czasie odpowiadał za realizację zadań związanych z przygotowywaniem analiz OSINT, wykorzystywanych w działaniach kontrolnych i analitycznych resortu. W latach 2020 – 2023 był związany z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Fintech odpowiadał za prace Zespołu Analiz OSINT. W tym czasie kierował m.in. pracami nad opracowywaniem metod analitycznych wykorzystywanych w analizach OSINT dla rynku finansowego. Obecnie – Dyrektor Działu OSINT we Flowberg IT Sp. z o.o., gdzie nadzoruje prace związane z opracowywaniem metod analitycznych wykorzystywanych w analizach OSINT dla rynku komercyjnego. Jest również współtwórcą autorskich narzędzi analitycznych w obszarze IT.
Paweł Maziarz
ekspert i architekt systemów bezpieczeństwa zdobywał doświadczenie przez przeszło 20 ostatnich lat jako administrator sieci i systemów Unix/Linux, następnie jako programista, a później pentester i architekt bezpieczeństwa systemów IT. Przeprowadzał zaawansowane symulacje ataków klasy Advanced Persistent Threat (APT), tworzył publicznie niedostępne oprogramowanie symulujące złożony malware, pomagając tym samym podnieść poziom cyberbezpieczeństwa firm na całym świecie (m.in.:Polska, Szwajcaria, Irlandia, Azerbejdżan, Chorwacja, Łotwa, Rumunia). Specjalizuje się w atakach socjotechnicznych oraz bezpieczeństwie fizycznym (karty zbliżeniowe, systemy kontroli dostępu etc). Najwyżej oceniany prelegent konferencji branżowych (Confidence, What The H@ck, Techrisk) oraz w czołówce wielu innych (m.in. Semafor, PLNOG, BSides Warsaw). Prowadził zajęcia na PWr na kursie ,,System security’’, obecnie można go spotkać na Akademii Leona Koźmińskiego. Był jedną z kluczowych postaci rozwijających dział red-team w jednej z firm wielkiej czwórki i jednym ze współzałożycieli firmy Immunity Systems. Aktualnie jest założycielem spółki Alphasec i twórcą autorskich szkoleń znanych pod marką APT Masterclass.
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.