Zapraszamy do wzięcia udziału w jednodniowych bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzonych przez firmę Polski Instytut Rozwoju Sp. z o.o. pn. „Jak pozyskać zamówienie i podpisać umowę - procedura uzyskania zamówienia krok po kroku. Szkolenie praktyczne dla wykonawców.” Jest to kontynuacja cyklu szkoleń rozpoczętego jesienią 2023 r. Wówczas odbyło się pierwszych osiem szkoleń. W roku 2024 r. zaplanowanych zostało co najmniej czternaście kolejnych.
Szkolenia przeznaczone są dla osób początkujących. Prowadzi je uznany trener, radca prawny Pan mec. Łukasz Mackiewicz. Mają one na celu dostarczenie przedsiębiorcom z sektora MŚP oraz osobom zatrudnionym w tym sektorze podstawowej i najbardziej przydatnej wiedzy na temat zamówień publicznych i specyfiki udziału w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacji zamówień publicznych.
Uczestnikiem szkolenia mogą być:
- przedsiębiorcy z sektora MŚP,
- osoby zatrudnione w sektorze MŚP.
Szkolenia składają się z następujących obszarów tematycznych:
- Kluczowe regulacje prawne (prawo zamówień publicznych, dyrektywy UE, Kodeks cywilny, ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów);
- Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) z perspektywy wykonawcy (możliwość wpływania wykonawcy na treść SWZ; skutki złożenia oferty przy braku reakcji wykonawcy na nieścisłości w treść SWZ);
- Jak uniknąć błędów i nieprawidłowości w składanych ofertach. Pozacenowe kryteria oceny ofert. Analiza ofert innych wykonawców;
- Projekt umowy, klauzule niedozwolone – analiza projektu umowy na etapie składania oferty jako niezbędny element wyceny;
- Unieważnienie postępowania przez zamawiającego – konsekwencje dla wykonawcy;
Każde ze szkoleń kończy się ankietą ewaluacyjną oraz testem weryfikującym wiedzę uczestników nabytą w trakcie szkolenia. Szkolenia odbędą się stacjonarnie w godzinach 9.00 -16.00.
Uczestnicy szkolenia w terminie 30 dni od daty szkolenia będą mogli zwrócić się do Polskiego Instytutu Rozwoju Sp. z o. o. z dwoma pytaniami dotyczącymi udziału w procedurze zamówieniowej.
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Poniżej przedstawiamy terminy szkoleń w 2024 r.:
Termin IX - 12.02.2024 r. Poznań (30 wolnych miejsc)
Termin X - 13.02.2024 r. Bydgoszcz (30 wolnych miejsc)
Termin XI - 04.03.2024 r. Kraków (30 wolnych miejsc)
Termin XII - 05.03.2024 r. Kielce (30 wolnych miejsc)
Termin XIII - 08.04.2024 r. Zielona Góra (30 wolnych miejsc)
Termin XIV - 09.04.2024 r. Szczecin (30 wolnych miejsc)
Termin XV- 06.05.2024 r. Opole (30 wolnych miejsc)
Termin XVI - 07.05.2024 r. Wrocław (30 wolnych miejsc)
Termin XVII - 03.06.2024 r. Katowice (30 wolnych miejsc)
Termin XVIII - 04.06.2024 r. Rzeszów (30 wolnych miejsc)
Termin XIX - 09.09.2024 r. Łódź (30 wolnych miejsc)
Termin XX - 10.09.2024 r. Gdańsk (30 wolnych miejsc)
Termin XXI - 01.10.2024 r. Białystok (30 wolnych miejsc)
Termin XXII - 02.10.2024 r. Olsztyn (30 wolnych miejsc)
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/szkolenia-dla-przedsiebiorcow
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.