Serdecznie zapraszamy dolnośląskie firmy, w szczególności reprezentantów przemysłu lotniczego i morskiego oraz szeroko rozumianej branży IT, do udziału w wydarzeniu Spin-off Seattle, które odbędzie się w dniach 6-9 maja.
Greater Seattle Partners (GSP), która jest najważniejszą regionalną instytucją zajmującą się inwestycjami w regionie Seattle, organizuje co roku wydarzenie inwestycyjne, w ramach amerykańskiego programu rządowego Select USA, pod nazwą Spin-off Seattle. Ideą projektu jest zachęcenie potencjalnych inwestorów z różnych części świata do rozpoczęcia działalności biznesowej w regionie tzw. Greater Seattle, a program poprzez swoje zachęty i udogodnienia ma zwiększyć jego potencjał inwestycyjny. Warunkiem udziału w spotkaniu jest planowana ekspansja danej firmy na rynek amerykański w regionie Seattle oraz określony potencjał ekonomiczny gwarantujący działalność gospodarczą na terenie USA. Dodatkowym atutem jest też obecność na rynku amerykańskim i zdobyte na nim doświadczenie.
W ubiegłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział 38 przedstawicieli (dyrektorów / założycieli / kierowników ds. marketingu i promocji) z 28 spółek z 9 krajów (Kanada, Polska, India, Australia, Włochy, Hiszpania, Korea, Japonia, Meksyk) reprezentujących takie branże przemysłu jak: szeroko rozumiane IT, biotechnologia, Internet rzeczy, lotnictwo i kosmonautyka, logistyka, gospodarka wodna i morska, fintech.
Podczas wydarzenia w roku 2024 uczestnicy mieli okazję nie tylko do poznania osób decyzyjnych z takich firm jak Microsoft, Alaska Airlines, Boening, Amazon, ale także szeregu mniejszych przedsiębiorstw i organizacji profit i non-profit działających lokalnie oraz przedstawicieli władz lokalnych wchodzących w skład regionu Wielkiego Seattle (Tacoma, hrabstwa Snohomish, Seattle, Bellevue) oraz rzecz jasna mieli okazję do nawiązania relacji biznesowych między sobą. Podczas w/w spotkań omawiano nie tylko potencjał gospodarczy poszczególnych firm czy regionów, ale także przedstawiano różnego rodzaju zachęty i udogodnienia dla potencjalnych inwestorów. Cały projekt jest nadzorowany przez dyrektora ds. ekonomicznych GSP– Josha Davisa.
W tym roku, wydarzenie jest planowane w dniach 6-9 maja, tematyka branżowa skupia się na podobnych z ubiegłego roku, ze szczególnych uwzględnieniem przemysłu lotniczego i morskiego oraz szeroko rozumianej branży IT.
dawg.pl
HKTDC Beauty & Wellness Expo to coroczne wydarzenie organizowane przez Hong Kong Trade Development Council (HKTDC), skupiające się na najnowszych trendach i produktach z zakresu kosmetyków, pielęgnacji skóry, fitnessu i wellness. Expo odbywa się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre, oferując odwiedzającym szeroką gamę produktów, takich jak kosmetyki, produkty do pielęgnacji skóry i włosów, urządzenia spa oraz sprzęt fitness. Uczestnicy mogą korzystać z ekscytujących zakupów, specjalnych ofert oraz brać udział w sesjach prowadzonych przez ekspertów branżowych i prezentacjach nowych produktów. W 2025 roku targi odbędą się w dniach 14-18 sierpnia.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejInstrument Finansowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie realizowany jest przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o na podstawie Umowy Operacyjnej zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w dniu 1 lipca 2024 r.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz oraz Wicemarszałek Michał Rado zapraszają na spotkanie poświęcone wsparciu przedsiębiorców z funduszy unijnych. W jego trakcie przedstawione zostaną mechanizmy wsparcia dla prowadzących działalność gospodarczą, możliwości pozyskania dotacji dla firm na rozwój czy szkolenia pracowników, zaprezentowane zostaną różne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.